Üyelerimiz

Üyelerimiz

Fahri üye listemize buradan ulaşabilirsiniz. Şu anda toplam 905 üyemiz bulunmaktadır.

Fahri Üyelerimiz

Ne Düşünüyorlar ?

Prof. Dr. İrfan Şencan

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı

Türkiye'de 2010 yılında yayımlanan "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" bileşenlerinden olan okullarda obezite ile mücadelede yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığının kazandırılması konusunda Milli Eğitim Bakanlığımıza ve Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneğine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.

Prof. Dr. Seçil Özkan

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı (2013 - 2015)

Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneği ile imzaladığımız protokol kapsamında çok iyi bir işbirliği ve paylaşımla çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Derneğin olumlu yaklaşımıyla ve bizimle birlikte aynı adımlarla yürüyerek Türkiye Halk Sağlığı Kurumu'na çok büyük katkılar sağlamaktadır. Birlikte daha iyi işlerde yürüteceğiz.

Dr. Köksal Hamzaoğlu

Trabzon Halk Sağlığı Müdürü

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Trabzon'da düzenlenen Fiziksel Aktivite Uygunluk Karnesi Eğitimi ve Fiziksel Aktivite Reçetesi Liderlik Programları'na verdikleri desteklerden dolayı Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneğine teşekkür ediyoruz.

Uzm. Dr. Bediha Salnur

İzmir Halk Sağlığı Müdürü

Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneği'ne Türkiye genelinde gerçekleştirilen Fiziksel Aktivite Uygunluk Karnesi Eğitimi ve Fiziksel Aktivite Reçetesi Liderlik Programlarına desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Dr. Yunus Karadağ

Kayseri Halk Sağlığı Müdürü

Kayseri'de düzenlenen ve Türkiye'nin 11 şehrinde daha gerçekleşecek olan Fiziksel Aktivite Uygunluk Karnesi Eğitimi ve Fiziksel Aktivite Reçetesi Liderlik Programları'na katkılarından dolayı Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneğine teşekkür ediyoruz.

Dr. Deniz Güney

Kayseri Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü

Türkiye genelinde fiziksel aktivitenin arttırılması amacıyla yürütmekte oldukları tüm çalışmalardan dolayı Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneğine teşekkür ediyorum.

Dr. Ömer Coşacak

Diyarbakır Hazro 1 No'lu Aile Sağlığı Merkezi

Bu programa katılmadan önce fiziksel aktivitenin kronik hastalıkların oluşmasında ve gelişmesinde bu kadar etkili olduğunu bilmiyordum. Temas ettiğim hastalarımı bundan sonra fiziksel aktivitenin bir yaşam biçimi olarak benimsenmesi konusunda daha rahat ikna edebileceğimi düşünüyorum. Çünkü bu program sayesinde bende ikna oldum.

Dr. Dinçer Yüksekkavas

Konya Selçuklu Çumra Alibeyhüyüğü Aile Sağlığı Merkezi

Bu programa katılmadan önce fiziksel inaktivitenin kronik hastalıkların oluşmasında ve gelişmesinde bu kadar etkili olduğunu bilmiyordum. Temas ettiğim hastalarımı bundan sonra fiziksel aktivitenin bir yaşam biçimi olarak benimsenmesi konusunda daha rahat ikna edebileceğimi düşünüyorum. Çünkü bu program sayesinde ben ikna oldum.

Dr. Ali Örnekol

Konya Ereğli Emirgazi Merkez Aile Sağlığı Merkezi

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında düzünlenen Fiziksel Aktivite Uygunluk Karnesi Eğitimi ve Fiziksel Aktivite Reçetesi Liderlik Programlarına katkılarından dolayı Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneğine teşekkür ediyoruz.

Dr. Murat Yıldız

ukurova Üniversitesi Aile Sağlığı Merkezi

Programı duyunca katılmayı çok istedim. Fiziksel aktivitenin önemini, hastaların fiziksel aktiviteden kaçmak için ürettikleri bahanelerle nasıl mücadele edebileceğimi bu programda öğrendim.

Dr. Nilüfer Aktura

İstanbul Fatih 6 No'lu Aile Sağlığı Merkezi

Fiziksel aktivite liderlik programına katıldığım için çok şanslı hissediyorum. Egzersizin toplum kültürünün bir parçası haline gelmesi gerektiğini bir süredir düşünüyordum. Bu konuyu düşünen ve bu konuda çalışmalar yürüten bir ekibin var olduğunu bilmek beni çok mutlu etti. Bir doktor olarak hastalarıma egzersizi reçeteleyebileceğim için ayrıca memnunum. Egzersiz İlaçtır Programı’nın bir sonraki adımda ‘Egzersiz Nefestir, Egzersiz İhtiyaçtır, Egzersiz Bir Kültürdür’ haline dönüşeceğine inanıyorum.

Dr. Zeynep Altın Çıbık

İstanbul İTÜ Maçka Sağlık Merkezi

Aile hekimlerinin her konuda liderlik rolü üstlenebileceklerini düşünüyorum. Temas ettiğim kişilerin, egzersiz reçetelerini ellerine aldıklarında fiziksel aktivite önerilerimi daha ciddiye alacaklarını düşünüyorum. Aile hekimlerine liderlik misyonu yükleyen bu programı düzenleyen herkese teşekkür ediyorum. Hareketli bir Türkiye için hep birlikte liderlik edeceğiz.

Dr. İzzettin Toktaş

Diyarbakır Kayapınar Toplum Sağlığı

Diyarbakır’da önümüzdeki günlerde düzenleyeceğimiz kanser bilinçlendirme etkinliklerinde bir eksiğimiz olduğunu bu programa katılınca fark ettim. Yapacağımız çalışmalara bundan sonra fiziksel aktiviteyi de ekleyeceğiz. Bu programı hazırlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Sağlıklı bir toplum için yürütülecek çalışmalarda bir lider olarak yer alacağım için gurur duyuyorum.

Dr. Kevser Ateş Çiğdem

Diyarbakır Kayapınar Toplum Sağlığı Merkezi

Kanser konusunda toplumu bilinçlendirmek üzere yürüttüğümüz çalışmalarda sağlıklı beslenme vardı, ancak fiziksel aktivite yoktu. Fiziksel aktivitenin önemini kavramam konusunda bu program çok faydalı oldu. Katıldığım için çok mutluyum. Bugüne kadar sadece obez vatandaşlara egzersiz öneriyordum. Artık herkese egzersiz önermem gerektiğini biliyorum.

Dr. Günyeli Yalçınkaya

İstanbul Ataşehir Toplum Sağlığı Merkezi

Bu önemli programın, Türk toplumunu daha sağlıklı kılmak adına atılmış önemli bir adım olduğunu düşünüyorum. Egzersizin toplum tarafından bir hayat felsefesi olarak benimsenmesi için önce biz hekimlerde bu bakış açısının oluşması gerekiyor. Bu program bunu sağladı. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

Dr. Faysal Çakar

Diyarbakır Kayapınar Toplum Sağlığı Merkezi

Çok güzel hazırlanmış bir program. Doktor olmama rağmen bilmediğim birçok bilgiye bu program kapsamında ulaştım ve fiziksel aktivite konusunda bilinçlendim. Bundan sonra hastalarıma diyeceğim ki; egzersiz sıfır maliyetli ve keyifli bir ilaçtır.

Dr. Sebahattin Kıral

Konya Karatay 60 Nolu Aile Sağlığı Merkezi

Çok güzel hazırlanmış, içeriği dopdolu, dört dörtlük bir program. Bundan sona temas ettiğim hastalara ‘Egzersiz İlaçtır’ diyeceğim.

Dr. Hatice Bayar

Erzurum Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar Kanser Şube Müdürü

Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneği'ne Türkiye genelinde gerçekleştirilen Fiziksel Aktivite Uygunluk Karnesi Eğitimi ve Fiziksel Aktivite Reçetesi Liderlik Programlarına desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Dr. Hülya Becerir

Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar Kanser Şube Müdürü

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında düzünlenen Fiziksel Aktivite Uygunluk Karnesi Eğitimi ve Fiziksel Aktivite Reçetesi Liderlik Programlarına katkılarından dolayı Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneğine teşekkür ediyoruz.

Üyelik Formu