Sağlıklı bir
Türkiye
İçin Yola Çıktık!

Toplum sağlığının korunmasının öncelikli olarak bireyin kendi sorumluluğunda olduğunu biliyoruz. Bu sorumluluğun " sadece farkında olmak” değil, harekete geçmek ve fark yaratmak için yola çıktık. Sağlıklı Türkiye için, her bireyi tek tek sağlığa teşvik etmek, toplum sağlığını korumak ve geliştirmek için çalışmaya devam ediyoruz.

Sağlıklı yaşamayı bir kültür haline getirmek için her yerdeyiz!


Sağlıklı yaşamın, bir kültür haline gelmesi için bireylerin tek tek bilgi, tutum ve davranışlarını geliştirmek, bu amaçla birden fazla yerde, binlerce kişiyle temas etmek bizim yol haritamız. Bu sorumluluğun "sadece daha çok kişiye temas etmek” ile değil, "daima yanlarında yer almak” ile yerine geleceğini biliyoruz. Bunun için mevcut projelerimiz ile ülkemizin her yerinde, Sağlıklı Türkiye için çalışmaya devam ediyoruz.Çalışmalar

Neler Yapıyoruz?
Obezite İle Mücadele Ediyoruz

Obezite İle Mücadele Ediyoruz

Obezite İle Mücadele Projesi

Diyabet Hastalarının Destekçisiyiz

Diyabet Hastalarının Destekçisiyiz

Diyabet Hasta Güçlendirme Projesi

American College of Sports and Medicine'in kurduğu Exercise is Medicine İnisiyatifi'nin Türkiye lisansörüyüz.

American College of Sports and Medicine'in kurduğu Exercise is Medicine İnisiyatifi'nin Türkiye lisansörüyüz.

Egzersiz İlaçtır

Yılda 57 Milyon Ölüm

36 Milyonu Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar

2008 yılında meydana gelen 57 milyon ölümün 36 milyonu (%63), başta kardiyovasküler hastalıklar (%48), kanserler (%21), kronik kalp hastalıkları %12) ve diyabet (%3.5) olmak üzere bulaşıcı olmayan hastalıklardan kaynaklanmıştır. Bu önde gelen bulaşıcı olmayan hastalıkların ortak dört risk faktörü bulunmaktadır; tütün kullanımı, sağlıksız diyet, fiziksel hareketsizlik ve zararlı düzeyde alkol kullanımı.

Sağlıklı Türkiye
8000000

kişiye lifli beslenme farkındalık filmleri ulaştı

1500000

kişiye egzersiz reçetesi dağıtıldı

1889

aile hekimi eğitim aldı

7413

beden eğitimi öğretmeni karne eğitimi aldı

Son Haberler

“Herediter Anjiyoödem Hasta Okulu” Buluşması Sağlıklı Türkiye Derneği'nin Desteğiyle Gerçekleşti

Derneğimiz, Herediter Anjiyoödem (HAÖ) hastalarının haklarını savunmak, topluma bu hastalık hakkında doğru bilgileri yaymak, erken teşhisi ve tedaviye erişimi teşvik etmek amacıyla iş birliği içerisinde olduğu Herediter Anjiyoödem Hastaları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (HAÖDER) ile birlikte 12 Mayıs'ta İzmir'de “HAÖ Hasta Okulu” etkinliğini düzenledi. Doubletree By Hilton Hotel Alsancak'ta düzenlenen etkinlik, yaklaşık 50 hastanın katılımıyla gerçekleştirildi ve internet üzerinden canlı yayınla geniş kitlelere ulaştırıldı.

Görüntüle

Herediter Anjioödem Hastaları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, hastalarının yaşadığı tüm zorluklar için çözüm önerilerini paylaştı.

Herediter Anjioödem Hastaları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (HAÖDER), Herediter Anjioödem (HAÖ) ile yaşayan her bireyin karşılaştığı zorlukları, tanıdan tedaviye kadar olan süreçlerdeki engelleri ve bu zorlukların üstesinden gelmek için geliştirdikleri çözüm önerilerini web sitelerinde paylaştı.

https://turkey.haei.org/hae/pozisyon-belgeleri/

Görüntüle

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonunu Ziyaret Ettik

Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneği olarak Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Başkanı Sayın Dr. Türkü Yağmur Nehir ile Ankara Aile Hekimliği Derneği Başkanı Ahmet Sefa Eylevler ve dernek yöneticilerine 7 Aralık tarihinde ziyaret gerçekleştirdik.

Görüntüle

Davetlisiniz! Hasta Dernekleri için Kapasite Geliştirme Atölyesi

Görüntüle